|
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4089 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Scenariusz można przeprowadzić na zajęciach z edukacji polonistyczno – przyrodniczej w klasie I. Rozpoznawanie naturalnych okazów i przyporządkowanie szyszek do odpowiednich gałązek pobudza naturalną ciekawość uczniów i wyzwala u nich chęć działania.
Scenariusz zajęć z edukacji polonistyczno- przyrodniczej w klasie I
mgr Bożena Piotrowska
Temat dnia: Naucz się rozpoznawać drzewa iglaste.
Temat zajęć: Poznaję drzewa iglaste.
Cele:
- poznanie wiadomości na temat drzew iglastych występujących w naszych lasach;
- rozwijanie umiejętności słuchania i odpowiadania na pytania;
- dbałość i estetyka podczas wykonywania prac;
- rozwijanie umiejętności czytania i kształtnego pisania.
Środki dydaktyczne: gałązki i szyszki drzew iglastych, karty pracy, papier, nożyczki, kredki, wycinanka.
Przebieg:
- Rozmowa na temat drzew iglastych rosnących w polskich lasach. przypomnienie nazw drzew poznanych na poprzednich zajęciach
- omówienie różnic w wyglądzie drzew iglastych ( zdjęcia, tablice informacyjne).Zwrócenie uwagi na pokrój drzew, różnice w wyglądzie szyszek i liści.
- Zapoznanie uczniów z informacjami na temat drzew iglastych.
- Rozpoznawanie naturalnych okazów- przyporządkowywanie szyszek do odpowiednich gałązek.
- Wykonanie kart do albumu drzew.
- Zaśpiewanie piosenki „Posypały się listeczki”. Taniec przy piosence.
- Z jakich drzew iglastych sypią się jesienią listeczki?
- Przypomnienie poznanych liter.
- zapisanie poznanych liter na tablicy
- połączcie liniami małe i wielkie litery
- podkreślcie litery oznaczające samogłoski
- Czytanie i pisanie wyrazów i zdań.
- Zabawa przy piosence „Posypały się listeczki”.
- Pisanie z pamięci.
- zapisanie przez nauczyciela pierwszego zdania na tablicy;
- odczytywanie przez dzieci zapisanego zdania
- liczenie wyrazów w zdaniu
- dzielenie wyrazów na sylaby, głosowanie wyrazów
- zwrócenie uwagi na kropkę i wielką literę
- pisanie zdania palcem w powietrzu
- powtórzenie zdania z pamięci
- pisanie w zeszytach zapamiętanego zdania
- odsłonięcie zdania, samokontrola, samodzielne poprawianie błędów
- Zaśpiewanie piosenki „Posypały się listeczki”, zakończenie zajęć.
|
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|